SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalciler Akyar'da kız askeri okulu açmayı planlıyor

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya’nın çeşitli bölgelerinde kızlara askeri eğitim verme sistemini geliştirmeye düşündüklerini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 17:29
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 19:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalciler Akyar'da kız askeri okulu açmayı planlıyor

Rusya Savunma Bakanlığı, işgal edilen Kırım’da Akyar (Sivastopol) şehrinde Kız çocukları için askeri okul açmaya planlıyor.

 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, yaptığı açıklamada, “Çeşitli bölgelerde kız çocuklarına eğitim verme sistemini geliştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz Moskova’da Savunma Bakanlığı kız öğrencileri için bir yatılı okul var. Büyük ihtimal, böyle bir okul Sivastopol’de de (Akyar) açacağız.” dedi.

 

Daha önce, Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinin ardından Ukrayna’nın ana kısmında faaliyet göstermeye başlayan Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı, Kırımlı gençlerin işgalci Rusya Ordusu'nda askerlik yapmaya zorlanması ile ilgili kanıtlar topladığını bildirilmişti.

 

Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı sözcüsü Tatyana Tihonçik, Ukrayna vatandaşlarının Rusya tarafından askere çağrılması ve vatandaşların askerlik yapmayı reddetmesi halinde dava açılmasının, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin yetkisinde olan askeri bir suç olduğunu belirtmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.