SON DAKİKA
Hava Durumu

İsrail: Rusya ile savaş durumuna gelebiliriz

İsrail'in istihbarat servisi Mossad'ın eski başkanlarından Halevy, ülkesi ve Rusya arasında askeri çatışma olasılığının arttığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2018 11:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2018 12:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İsrail: Rusya ile savaş durumuna gelebiliriz

İsrail'in istihbarat servisi Mossad'ın eski başkanlarından Efraim Halevy, İsrail ile Rusya arasında askeri çatışma olasılığının arttığını söyledi.

İsrail'in Kanal 10 televizyonuna konuşan Efraim Halevy, İsrail ile Rusya arasında son dönemde yaşanan gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

RUSYA-İSRAİL SAVAŞI

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Rusya ile savaş ihtimalinin arttığını belirten Halevy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu savaş ülkemizin kuzeyinde (Suriye'de) konuşlanan ve varlığını pekiştiren büyük bir ülkeyle olacak. Bu ülke kuzey sınırında belirleyici bir taraf. Rusya ile savaş durumuna gelebiliriz. İsrail güçleri Rusya güçleriyle karşı karşıya gelebilir ve savaş çıkabilir. Bu süper güçle savaşmadan baş etmenin yolunu bulmalıyız ancak savaş çıkması durumunda da bundan galip ayrılmalıyız."

RUSYA, İSRAİL’E NEDEN BOYUN EĞDİRMEK İSTİYOR?

Halevy, Rusya'nın İsrail'e neden boyun eğdirmek istediğine ilişkin bir soru üzerine, "Rusya, çok uzun süre kalmak için Suriye'ye girdi. Askeri üslerini ve gücünü onlarca yıl devam edecek şekilde inşa etti. Zannediyorum ki bölgedeki önde gelen stratejik ortağı İran'ın yenilmesini istemeyecektir ve bu onun yararına da olmaz." ifadelerinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.