SON DAKİKA
Hava Durumu

KMPÜ ile İTÜ arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2011 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2011 14:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KMPÜ ile İTÜ arasında işbirliği anlaşması imzalandı
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 11.03.2011 (QHA) – Kırım Mühendislk ve Pedagoji Üniversitesinde (KMPÜ) 10 Martta düzenlenen törenle KMPÜ ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya KMPÜ Rektörü Prof. Dr. Fevzi Yakubov ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin imza koydular.
Şahin, Kırım’a 4 öğretim üyesi ve 36 öğrenci ile geldiğini belirtirken ziyaretin Fevzi Yakubov’un davetiyle gerçekleştirildiğini söyledi. Yakubov program kapsamında, Muhammed Şahin ve başkanlığındaki İTÜ heyetini üniversitede gezdirdi, KMPÜ’nün fakülteleri ve bu fakültelerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Geziden sonra İTÜ heyetine konferans salonunda üniversitenin tarihi ve gelecek planları anlatıldı. Yakubov, Şahin’e Kırım Tatar kalpağı hediye etti.
Yakubov, iki üniversite arasında yapılan işbirliği anlaşmasının imza töreninden sonra Şahin’e KMPÜ’de bulunan sürgün anıtını gösterdi. Davetliler için verilen akşam yemeğinde KMPÜ öğrencileri ve üniversitenin sanat topluluklarının verdiği konserle Kırım Tatar kültürü tanıtıldı.
İTÜ heyeti, 13 Marta kadar Kırım’da bulunacak.
Ayder Acımambetov - Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.