SON DAKİKA
Hava Durumu

Köy korucuları ve JÖH, Zeytin Dalı Harekatı için Afrin'e gidiyor

Diyarbakır'ın Kulp ve Ergani ilçelerinden 64 güvenlik korucusu Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için uğurlandı.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2018 20:09
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2018 20:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Köy korucuları ve JÖH, Zeytin Dalı Harekatı için Afrin'e gidiyor

Ergani İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevli 28 güvenlik korucusu, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak Arfin'e gönderildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Ergani Kaymakamı Mesut Çoban, askeri erkan ve güvenlik korucularının ailelerinin katıldığı uğurlama töreninde kurban kesilerek, 'Güzel vatanımız için her an ölmeye hazırız', 'Önce vatan' sloganları eşliğinde 28 güvenlik korucusu uğurlandı.

Kulp ilçesinden de terörle mücadele kapsamında görev yapan 36 güvenlik korucusunun 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere ilçeden düzenlenen törenle uğurlandığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'e yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı' için Adıyaman'dan 70 kişilik Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekibi de, sınır kentlerine sevk edildi.

Şehit Er Özgür Güven Kışlası'ndan çıkan 70 kişilik JÖH personeli bugün 20 Şubat tarihinde, 2 otobüsle güvenlik önlemleri alınarak, sınır kentlerine gitmek üzere Adıyaman'dan ayrıldı.

Otobüslerin geçişini görenler, ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp, tezahüratlarla askerlere destek verdi. 

Güvenlik önlemleri altında sevk edilen araçların ilerlediği güzergah üzerinde, vatandaşlar: 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK', 'Bizleri de Afrin’e götürün' sloganları attı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.