SON DAKİKA
Hava Durumu

KTMM, Kırım Tatar halkını Kırım Tatar gazetelerine abone olmaya çağırdı

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2008 09:23
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2008 09:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KTMM, Kırım Tatar halkını Kırım Tatar gazetelerine abone olmaya çağırdı
18 Aralık günü Akmescit’te (Simferopol) Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ofisinde her Kırım Tatar ailesinin Kırım Tatar dilinde yayımlanan gazete ve dergilerine abone olması amacını taşıyan “Her bir evde Kırım Tatar neşirleri olsun” programının tanıtımı yapıldı. KTMM basın servisinden gelen açıklamaya göre, programın tanıtımı KTMM Barinci Başkan Yardımcısı Refat Çubarov, KTMM Sekreterliği Başkanı Zair Smedlyayev, Kırım Tatar dilinde yayın yapan “Kırım” gazetesi baş editörü Bekir Mamutov, “Yeni Dünya” gazetesi baş editörü Enver İbraimov, “Avdet” gazetesi baş editörü Şevket Kaybullayev ve “Yıldız” dergisi baş editör vekili Zakir Kurtnezir katıldı.
KTMM Birinci Başkan Yardımcısı Refat Çubarov, programın önemini yorumlarken “Biz 5. Kurultay delegelerini Kırım Tatar yayın organlarının yaygınlaştırma sürecine çekiyoruz. Program organizatörlerinin imzasıyla her 5. Kurultay delegesine gönderilen yazıda, biz delegeleri Kırım Tatar gazete ve dergilerine abone olup halka örnek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
Kırım Tatar dilinde yayın yapan gazeteler ve “Yıldız” dergisi baş editörleri ise gazete ve derginin dizaynını yenileyeceklerini bildirdiler.
Editörler, Kırım Tatarlarının gazetelerde kendileri için ilginç ve Kırım Tatar dillerini gelişmesini sağlayacak bilgi bulmalarını sağlamak amacıyla dizaynı yenileyeceğini belirtti.
KTMM Sekreterliği Başkanı Zair Smedlyayev, “Her bir evde Kırım Tatar neşirleri olsun” programında yer alan gazetelere abone sayısını halka bildirmek amacıyla her 3 ayda bir gazetelerde abone sayısının yayımlanacağını bildirdi.
Osman Bayramaliyev       
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.