SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya’nın yeni destabilizasyon aracı: Kiliseler

Rus gizli servislerinin kontrolündeki kiliseleri (Moskova Patrikhanesine bağlı Ukrayna Ortodoks kiliseleri) provokasyon amaçlı kullanacağı kaydedildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 19:19
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 19:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya’nın yeni destabilizasyon aracı: Kiliseler

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Rus gizli servislerinin Ukrayna’daki Ortodoks kiliselerini kullanarak ülkedeki durumu istikrarsızlaştırmaya çalıştığını belirtti.

Ukrayna Güvenlik Servisi Başkan Yardımcısı Viktor Kononenko, Rusya’nın Ukrayna’da faaliyet gösteren Ortodoks kiliselerini kullanarak ülkedeki durumu istikrarsızlaştırmaya ve dünya nezdinde Ukrayna’nın itibarını zedelemeye yönelik çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

Kiev’de düzenlenen brifingde konuşan Kononenko, Rus gizli servislerinin, Ukrayna’da kiliseler arasında anlaşmazlık çıkarmaya yönelik faaliyetler yürüttüğünü ve  bu yöndeki çabaların yakında artacağını ifade etti.

Rus gizli servislerinin, Ukrayna Ortodoksluğuna karşı çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Kononenko, Rusların provokasyon amaçlı kontrollerinde bulunan kilise ve kilise örgütlerinin imkanlarından faydalanmayı planladığını, bu amaçla temasa geçildiğini ve hedeflerinin yerine getirilmesi için gereken ödemeleri yapmaya hazır olduğunu belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.