SON DAKİKA
Hava Durumu

Tehdit olursa, Tacikistan askeri yönetimi bu merkezden yapacak

Bu Merkez, ülkeye tehdit durumlarında Tacikistan Cumhurbaşkanı ve Başkumandan Emomali Rahmon’un askeri yönetim merkezi olacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2018 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2018 16:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tehdit olursa, Tacikistan askeri yönetimi bu merkezden yapacak

Tacikistan’da, 21 Şubat tarihinde Silahlı Kuvvetler Kumanda Merkezi açıldı.

Açılışı Cumhurbaşkanı ve Başkumandan Emomali Rahmon tarafından yapılan Merkezin, ülke güvenliğine yönelik herhangi bir tehdit oluştuğunda Emomali Rahmon’un tek askeri yönetim merkezi olacağı belirtildi.

Söz konusu Silahlı Kuvvetler Kumanda Merkezi, Gorno-Badahşan Özerk İli, Sogd ve Hatlon illeri ve Raşt idari merkezler ile direkt olarak bağlantılı olacak.

Tacikistan Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Kumanda Merkezi'nin sistematik faaliyetlerini organize etmek için tesiste modern askeri standartlar ve gereklilikleri karşılayan tüm şartların oluşturulduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, gelecekte toplamda ülkenin 10 bölgesindeki askeri birimlerin Silahlı Kuvvetleri yönetim merkezine bağlı hale getirilmesi bekleniyor. Silahlı Kuvvetler Kontrol Merkezi bilgilerin elektronik ortamda iletileceği modern bir kapalı video konferans sistemi ile donatılmış olarak hizmete girdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.