SON DAKİKA
Hava Durumu

Terör örgütü ellerindeki köyleri teker teker kaybediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Karri, Şerbanlı ve Şedya köylerini teröristlerden arındırdı.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2018 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2018 15:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Terör örgütü ellerindeki köyleri teker teker kaybediyor

Bölgedeki AA muhabirlerinin bugün 13 Şubat tarihinde bildirdiği habere göre , TSK ve ÖSO,  Türkiye-Suriye sınırında yer alan Afrin ilçesinin kuzeybatısındaki Racu beldesine  bağlı Karri, Şerbanlı ve Şedya köylerini PYD/PKK'dan kurtardı.

Böylece, Türkiye sınırı boyunca Racu'nun batısındaki güvenli cep ile  Şeyh Hadid beldesinin kuzeyine uzanan diğer güvenli cep birleştirildi.

 TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 40'ı köy, 3'ü  köy altı yerleşim ve 14'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 58 noktayı örgütten  kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar  şöyle:
 
"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve  Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo,  Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı,  Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil,  Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı ve Şedya köyleri, 915. Tepe, 740.  Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri  ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde  Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye  köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı,  Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."  
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.