SON DAKİKA
Hava Durumu

TSK’nın videosunu kaldıran Youtube’dan açıklama

Terör örgütünün Afrin'e giden mühimmat ve silah konvoyunun vuruluş anına ilişkin TSK tarafından paylaşılan video Youtube'tan silindi. Videoya erişim kısa süre sonra yeniden açıldı

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 14:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TSK’nın videosunu kaldıran Youtube’dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'nın, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi ile ilgili resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler Youtube tarafından silindi. Youtube, "şiddet barındırdığı" gerekçesiyle sildiği videoya bir süre sonra yeniden izin verdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verilmişti: "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristler ile silah ve mühimmat taşıyan konvoy, 22 Şubat 2018 tarihinde Afrin güneydoğusundan şehre yaklaşırken tespit edilmiş ve şehirden 15 km kadar uzaktayken kara ateş destek vasıtaları ile vurulmuştur. Harekat esnasında sadece PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait anılan konvoy hedef alınmış ve her zaman olduğu gibi sivillerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir."

 

Youtube görüntüleri kaldırmıştı

Terör konvoyunun vurulduğu anın görüntüsü de Twitter'dan paylaşıldı ve YouTube'a yüklendi. Ancak YouTube konvoyun vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildi.

Videoya ulaşmak isteyenlerin karşısına "Bu video, YouTube'un şiddet barındıran veya görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ilişkin politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı" yazısı çıktı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Youtube silinen videoyu yeniden erişime açtı. Konuyla ilgili YouTube'tan gelen açıklama ise şöyle:

"YouTube’da kullanıcılarımızın Topluluk Kuralları olarak adlandırdığımız ilkeleri bildiğine güvenmekte ve bu ilkeleri ihlal ettiğine inandıkları videoları işaretlemelerini temel almaktayız. İşaretlenen tüm içerikler hızlı şekilde inceledikten sonra söz konusu kuralları ihlal ettiği anlaşılırsa video kaldırılmaktadır. Nadiren, kullanıcılar tarafından işaretlenen ya da ekiplerimiz tarafından belirlenen bir videonun yanlışlıkla kaldırılması söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durum fark edildiğinde, içeriğin incelenmesinin ardından kaldırılan videonun veya kanalın tekrar açılmasını da içerecek şekilde, gerekli adımlar atılmaktadır."

 

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.