SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna, savunma alanında İsveç ile işbirliği yapacak

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2014 09:56
Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2014 09:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna, savunma alanında İsveç ile işbirliği yapacak

Ukrayna ve İsveç, Ukrayna’da ortak askeri üretimin organizasyonu konusunda anlaşmaya vardı.

Savunma alanında faaliyet gösteren Ukroboronprom devlet şirketinin basın servisi, ilgili anlaşmanın, İsveç Savunma Bilim ve Araştırma Enstitüsü temsilcilerinin Ukrayna’ya gerçekleştiği ziyaret sırasında yapıldığını bildirdi.

Ukroboronprom basın servisinin bildirisinde, “İsveçli askeri uzmanlar heyeti, Ukroboronprom yönetimi ile buluşmak için Ukrayna’ya geldi. İsveç Savunma Bilim ve Araştırma Enstitüsü'nün yetkili temsilcileri Per Westerlund, Yuan Norberg ve Thomas Malmlof, Ukraynalı silah üreticileri ile ortaklık ilişkilerini geliştirmeye hazır olduğunu belirtti ve işbirliğinin esas konularında anlaştı” şeklinde kaydedildi.

Ukrayna ile İsveç’in savunma alanında yapacağı işbirliğinin, Ukrayna’da ortak üretim organizasyonuna, yeni teknolojilerin alımına ve modernize edilmiş ve yeni askeri araçların satışına odaklanacak.

İsveç heyeti, Ukrayna ile Rusya arasındaki işbirliğine özel dikkat ayırdı. Ukroboronprom Genel Müdür Yardımcısı Sergey Pinkas, şirketin Rusya ile işbirliğini durdurduğunu ve Rusya’dan alınan ürünleri başka ürünler ile değiştirme programının artık uygulandığını kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.