SON DAKİKA
Hava Durumu

Yerli ve milli silahlar Yunanistan'ı korkuttu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili olarak Yunan basını dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2018 20:31
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2018 20:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yerli ve milli silahlar Yunanistan'ı korkuttu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu, Yunan basını tarafından dikkatle izlenmeye başlandı. Önceki gün TSK tarafından paylaşılan video sonrasında Ptisi Diastima Savunma Dergisi, "Teknolojinin savaşı nasıl kazanılır" başlıklı hazırladığı yazıda olayın analizini sundu. Türk Ordusu'nun gösteridiği başarı "endişe" ile karşılandı.

Yazıda, Afrin'de yerli üretim silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) vurulan teröristlerden bahsedilirken, teröristlerin atış yaptıktan sonra zekice yer değiştirdikleri, "ama onları yukarıdan izleyen Türk teknolojisinin farkında olmadıkları için sonlarının geldiklerini bilmeden ortadan yok olduklarına" vurgu yapılarak teknolojinin ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

"Daha üstün silahlarla kazanabiliriz"

Son zamanlarda Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğe de atıf yapılan analizde, “Tekrar 'Türk propagandası' yapmakla suçlanacağız ancak uyanmanın vaktinin geldiğini düşünüyoruz." ifadesi kullanılırken, "Biz daha üstün bir DNA ile değil daha üstün silahlarla bir savaş kazanabiliriz." sözleriyle Türk ordusunun başarısı dolaylı olarak Yunan ordusuyla kıyaslandı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.