SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Başkanı Biden, Ukrayna için Kongre'den 33 milyar dolar fon talep etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, bu yılın Eylül ayına kadar Ukrayna’ya hem insani hem de askeri yardımı finanse etmek için Kongre’den 33 milyar dolar istediğini bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2022 20:05
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2022 20:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD Başkanı Biden, Ukrayna için Kongre'den 33 milyar dolar fon talep etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya hem insani hem de askeri yardımı finanse etmek için Kongre’den 33 milyar dolar istediğini bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, 28 Nisan 2022 tarihinde Beyaz Sarayda basın açıklaması düzenledi. Biden konuşmasında bu yılın Eylül ayına kadar Ukrayna’ya hem insani hem de askeri yardımı finanse etmek için Kongre’den 33 milyar dolar talep ettiğini bildirdi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre planda, Ukrayna'ya 20.4 milyar dolar askeri ve güvenlik yardımı, Kıyiv hükumetini desteklemek için 8.5 milyar dolarlık ekonomik yardım ve insani yardım, küresel gıda güvenliği için 3 milyar dolar yer alıyor.

ABD Başkanı Joe Biden ayrıca, yaptırım listesindeki Rus oligarkların mal varlıklarına el konularak, bunların Ukrayna halkına yardım için satılmasına yönelik Kongre’den yetki de talep etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.