SON DAKİKA
Hava Durumu

Almanya Dışişleri Bakanı, Ukrayna'nın Rusya karşısında ağır silahlara ihtiyacı olduğunu söyledi

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ukrayna'nın daha fazla askeri malzemeye, özellikle ağır silahlara ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 11.04.2022 21:30
Haber Güncellenme Tarihi: 11.04.2022 21:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Almanya Dışişleri Bakanı, Ukrayna'nın Rusya karşısında ağır silahlara ihtiyacı olduğunu söyledi

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Rus işgaline karşı kendini koruması için Ukrayna'nın daha fazla askeri malzemeye, özellikle ağır silahlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, 11 Nisan 2022 tarihinde Lüksemburg'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında yaptığı konuşmasında, Rus saldırganlığı karşısında kendisini koruyabilmesi için Ukrayna'nın acil askeri desteğe özellikle de ağır silahlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şu an bahane değil pragmatizmin zamanı olduğunu vurgulayan Annalena Baerbock, "Ukrayna'nın daha fazla askeri malzemeye ihtiyacı var, özellikle ağır silahlara..." ifadelerini kullandı. Baerbock ayrıca, Ukrayna'ya yedek malzeme ve eğitim alanında acil destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

UKRAYNA, EN İYİ KONUMA GETİRİLMESİ İÇİN GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRÜYORUZ

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christofer Burger, Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, Rusya'nın yeni bir saldırı gerçekleştirmesi halinde Ukrayna'nın kendisini savunması için acil donanıma ihtiyacı olduğunu belirtti. Burger, ayrıca Ukrayna'nın savaşta başarılı olması için mümkün olan en iyi konuma getirilmesi amacıyla partnerleriyle görüşmelerini yoğun şekilde sürdürdüğünü söyledi.

DAHA FAZLA SİLAH DESTEĞİ İÇİN İNCELEME DEVAM EDİYOR

Aynı toplantıda, Alman Hükumet Sözcüsü Yardımcısı Christine Hoffmann da Rusya'nın bu savaşı kazanmaması için Almanya'nın, Ukrayna'ya çeşitli ekipman ve silah desteği sağladığını ve hangi silahları daha sağlayabileceği konusunda incelemelerinin devam ettiğini belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.