SON DAKİKA
Hava Durumu

Avustralya, Rusya'ya yaptırımları genişleterek lüks malların ihracatını yasakladı

Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne, Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açması nedeniyle Rusya'ya uyguladıkları yaptırımları genişlettiğini ve lüks mallarında ihracatı yasaklanan ürünler listesine eklendiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2022 12:47
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2022 12:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avustralya, Rusya'ya yaptırımları genişleterek lüks malların ihracatını yasakladı

Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne, Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açması nedeniyle Rusya'ya uyguladıkları yaptırımları genişlettiğini ve lüks malların da ihracatı yasaklanan ürünler listesine eklendiğini duyurdu.

Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne, 5 Nisan 2022 tarihinde Dışişleri Bakanlığının resmi internet sayfasında Rusya'ya uygulanacak yeni yatırımlarla ilgili bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, Avustralya hükumetinin, lüks malların Rusya'ya ihracatını yasakladığını belirten Marise Payne, "Mümkün olan en güçlü şekilde, Rusya'nın bu eylemlerin bedelini ödemesini sağlamaya odaklanıyoruz. Bu yaptırımlar, sıradan Rus tüketicileri değil, Başkan Putin'i ve onun varlıklı çevresini hedef alıyor" ifadelerine yer verdi.

Avustralya'nın Rusya'ya yönelik ihracat yasağı listesinde, yüksek değerli kozmetikler, lüks araç parçaları, trüf mantarı, safkan atlar, şarap gibi ürünlerle beraber deriden tütüne, müzik aletlerinden kürke kadar çok sayıda lüks mal yer alıyor.

AVUSTRALYA, 500'DEN FAZLA KİŞİYE YAPTIRIM UYGULUYOR

Avustralya, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik savaşı başlatmasından bu yana Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve aile üyeleri, iki ülkenin üst düzey yöneticileri ve Rus oligarklar başta olmak üzere beş yüzden fazla kişiyi yaptırım listesine aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.