SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Akar Şehitler Abidesi'ni selamladı

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2022 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2022 15:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bakan Akar Şehitler Abidesi'ni selamladı

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi’nin kuzeyinde yapılan üçlü kol uçuşuna liderlik yaparak 2022-2023 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılış uçuşunu gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege’nin kuzeyine yaptığı özel uçuşla yeni Uçuş Eğitim Yılı’nın açılışını yaptı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile geldiği 1. Ana Jet Üs Komutanlığında Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2022-2023  Eğitim Uçuş Eğitim Yılı’nın açılışını özel bir uçuşla gerçekleştirdi.

Çanakkale Boğazı üzerinden uçan Akar, Şehitler Abidesi'ni selamladı. Akar, burada "Ceylan 30" çağrı kodu ile koldaki diğer personele hitap ederek, "Başta Çanakkale’de yatan şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimize layık olmaya çalışacağız, mücadelemize Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz” dedi.

 Hulusi Akar, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı görevlerden dolayı personeli kutlayarak, yeni uçuş yılının da başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.