SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkent Ankara'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu!

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2019 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2019 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başkent Ankara'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu!

Cumhuriyetin 96'ıncı yılı kutlamaları kapsamında başkent Ankara'da gün içinde çok sayıda etkinlik düzenlendi. Gün içinde düzenlenen etkinliklerin ardından akşam saat 20.00'de "Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı" yürüyüşü düzenlendi.

Başkent Ankara, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünden Ulus'taki ilk meclis binasına 'kortej yürüyüşü' düzenlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği'nin gösterisi ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kortejin önünde gaziler yer alırken, lise öğrencileri de Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıdı. TSK Armoni Mızıkası, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı'ndan oluşan Karma Bando'nun marşları eşliğinde ilerleyen kortejde askerler, polisler ve özel harekat timleri yer aldı.

FENER ALAYI GÖZ KAMAŞTIRDI

Cumhuriyetin 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 'Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı' düzenlendi. Kortej, saat 20.00 sıralarında Bahçelievler Mahallesi'ndeki Aşkaabat Caddesi'nde başladı ardından meşaleler ve bayraklar ile Anıtpark'a kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, milletvekilleri ve binlerce Ankaralı katıldı. Kortej yürüyüşü sırasında, katılımcılar hep bir ağızdan Onuncu Yıl Marşı, İzmir Marşı ve Gençlik Marşı'nı okudu. Yürüyüşün ardından Anıtpark'ta toplanan kortej, gerçekleşen Athena konserini dinledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.