SON DAKİKA
Hava Durumu

Birleşik Krallık, Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı

Birleşik Krallık, Ukrayna'da savaşan Rus generallerine, Rus ordusunu destekleyen şahıs ve işletmelere yönelik yeni yaptırım kararı aldı.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2022 18:29
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2022 18:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Birleşik Krallık, Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı

Birleşik Krallık, Ukrayna'da savaşan Rus generallerine, Rus ordusunu destekleyen şahıs ve işletmelere yönelik yeni yaptırım kararı aldı. Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Liz Truss, söz konusu şahıslara yönelik istihbaratın elde edilmesinin ardından Rus ordusunda görev yapan 26 kişiye ve işletmeye yeni yaptırım kararı aldıklarını duyurdu.

Birleşik Krallık istihbaratı (Gizli Haber Alma Servisi-Secret Intelligence Service, SIS veya MI6), Rusya'nın Donetsk ve Lugansk'taki saldırılarını ve Mariupol'daki kritik ve sivil altyapının kasıtlı bombalandığını ortaya çıkardığını duyurdu. Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'da devam eden saldırısına yanıt olarak İngiliz hükumetinin, Rus ordusunun kilit liderlerine ve cephe hattını yönetenlere yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağı ifade edildi.

İngiltereden Rusyaya yeni yaptırım kararı BAKAN TRUSS: UYGULAYACAĞIMIZ YENİ YAPTIRIMLAR ELİ KANLI SAVUNMA ŞİRKETLERİ VE RUS GENERALLERİ İÇİNDİR

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Truss, işgalci Rus ordusunun Ukrayna halkına saldırısına tepki göstererek, “Mariupol ve ötesindeki hastaneleri, okulları ve ulaşım merkezlerini, tıpkı Çeçenistan ve Suriye'de yaptıkları gibi kasten hedef alıyorlar. Uygulayacağımız yeni yaptırımlar eli kanlı savunma şirketleri ve Rus generalleri içindir.” ifadesini kullandı.

Ayrıca İngiliz hükumetinin aldığı bu yeni yaptırım kararı listesinde, Rusya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Nikolay Bogdanovskiy de yer alıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.