SON DAKİKA
Hava Durumu

Boris Johnson: Buça'da sivillerin öldürülmesi, Rusya'nın savaş suçu işlediğinin bir kanıtıdır

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rus ordusunun Ukrayna'nın İrpin ve Buça şehirlerinde suçsuz sivilleri öldürmesinin, Rusya Devlet Başkanı Putin ve ordusu tarafından işlenen savaş suçlarının bir başka kanıtı olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2022 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2022 14:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Boris Johnson: Buça'da sivillerin öldürülmesi, Rusya'nın savaş suçu işlediğinin bir kanıtıdır

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Rus ordusunun, Ukrayna'nın Irpin ve Buça şehirlerinde sivilleri öldürmesinin, Rusya Devlet Başkanı Putin ve ordusu tarafından işlenen savaş suçlarının bir başka kanıtı olduğunu dile getirdi.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, 3 Nisan 2022 tarihinde yaptığı yazılı açıklamasında, Putin'in işgalinin başarısız olacağını, Irpin ve Buça'da sivillerin öldürülmesinin Rus ordusunun savaş suçu işlediğinin bir kanıtı olduğunu aktardı. Johnson, Rusya'ya yaptırımların ve Ukrayna'ya askeri yardımların süreceğini kaydetti.

"PUTİN ÇARESİZ, İŞGAL BAŞARISIZ OLUYOR"

Rusya'nın inkar veya dezenformasyon çabalarının herkes tarafından bilinen suçlarını gizleyemeyeceğini belirten Boris Johnson, "Putin çaresiz, işgali başarısız oluyor ve Ukrayna'nın kararlılığı hiç bu kadar güçlü olmamıştı" dedi.

JOHNSON: RUSYA'YA YAPTIRIMLAR, UKRAYNA'YA ASKERİ DESTEKLER ARTIRILACAK

Rus ordusunun, Kıyiv yakınlarındaki Irpin ve Buça şehirlerinde suçsuz sivilleri katletmesi, Putin ve ordusunun "savaş suçları" işlediğinin bir başka kanıtı olduğuna vurgu yapan Boris Johnson, Rusya'ya yönelik yaptırımlarının, Ukrayna'ya da askeri desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

JOHNSON: UKRAYNA'YA YENİ UZMAN MÜFETTİŞLER GÖNDERİLECEK

Uluslararası Ceza Mahkemesinin Ukrayna'da Rusya'nın işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma yürütmesini ön saflarda desteklediğini belirten Boris Johnson, Ukrayna'ya yeni uzman müfettişlerin görevlendirileceğini de duyurdu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.