SON DAKİKA
Hava Durumu

Çavuşoğlu: Kıbrıs Türkünü korumak için daha fazla güç göndereceğiz

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 17:58
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 18:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çavuşoğlu: Kıbrıs Türkünü korumak için daha fazla güç göndereceğiz

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Türkünü korumak için daha fazla güç göndereceklerini ve silah olarak da ne ihtiyaç varsa karşılanacağını ifade etti.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Pamukkale Üniversitesinde konuştu. Türkiye'nin karşısına dünya dahi dikilse Kıbrıs'ta, Ege'de, Doğu Akdeniz'de haklarını, hukuklarını korumaya devam edeceklerini ve bu konuda kararlı olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, ABD'nin Kıbrıs Rum Kesimi'ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a, "Silahınız dışında başka verecek bir şeyiniz yok mu?" sorusunu yönelttiğini aktaran Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Karşımıza dünya da dikilse Kıbrıs’ta, Ege’de Doğu Akdeniz’de hakkımızı, hukukumuzu korumaya devam edeceğiz. Ve bu konuda da kararlıyız. ABD, Rum Kesimi‘ne yönelik silah ambargosunu kaldırdı. Neymiş, ‘Kara para aklama konusunda iş birliği yapmış’ ve bunu ödüllendirmek için bu uygulama yapılmış. Silah dışında başka verecek bir şeyiniz yok mu? Para verin. İhtiyaçları da var. Bu silahı kime karşı vereceksiniz? Biz de ne yapacağız; Kıbrıs Türkü'nü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz ve silah olarak da ne ihtiyacı varsa onları da karşılayacağız."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.