SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırıldı

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2022 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2022 16:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı alanlardaki maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığını açıkladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınının ortaya çıkışından bugüne kadar dünyanın son 2 yılı bu salgının gölgesinde geçirdiğini anımsatan Erdoğan "Sağlık tehdidi olarak başlayan bu süreç her alanı etkileyen topyekun bir krize dönüştü. Hayatımızın olağan akışını karşı karşıya olduğumuz duruma göre tekrar düzenlemek zorunda kaldık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle;

Vatandaşlarımızı virüse karşı korumak için dünyada geliştirilen her yöntemi en hızlı şekilde ülkemize kazandırarak mücadeleyi ön plana çıkardık. Kendi verilerimizi analiz ettikçe bilgilerimizi geliştirdik. Bilim insanlarımızın gayretleriyle yerli solunum cihazından tanı kitine, ilaç ve aşı üretimine kadar pek çok başarıya birlikte imza attık. Kendi aşısını üretebilen 9 ülkeden biri konumundayız.

Dünya genelinde 160 ülkeye ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbi yardımda bulunduk. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünya bu konuda hiç de hayırla yad edilmeyecek bir yaklaşım sergilemiştir.

Salgının artık kitlesel bir tehdit olmaktan çıkmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinin hemen tamamı kısıtlamaları malum kaldırmıştır. Ülkemizin de bu aşamaya geldiğine inanıyoruz. Nitekim bugün yapılan koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında bu hususlar değerlendirilmiştir.

ERDOĞAN: KAPALI ALANLARDA MASKE KULLANMA ZORUNLULUĞU TÜMÜYLE KALDIRILDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı vaka sayısı binin altına düşene kadar bir müddet daha devam edecektir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.