SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2022 21:49
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2022 21:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bugün Millet Bahçesi’nde çocuklara seslendi. Konuşmasında Ukrayna’daki savaş mağduru çocukları işaret eden Erdoğan, “Ülkemizin kuzeyinde 2'nci ayını bitiren savaşı endişeyle takip ediyoruz. Bu savaşı bitirmek için gösterdiğimiz gayretin en büyük motivasyon kaynağı çocuklardır. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklar için konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Ukrayna’daki savaş mağduru çocuklardan da söz etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÇOCUKLAR KORKUNUN PENÇESİNDE DEĞİL, HUZURUN KUCAĞINDA UYUMALIDIR

İşgalci Rusya, Ukrayna’ya başlattığı savaş yüz binlerce çocuğun ve bebeğin yaralanmasına, yurtlarından edilmesine ve hatta hayatlarına sebep oluyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan da söz konusu savaşta en çok çocukların etkilendiğini vurguladığı konuşmasına şu sözleri ekledi:

“Yakın çevredeki gelişmeleri göz önüne getirince orada yaşayan çocuklar adına derin üzüntü yaşıyoruz. Ülkemizin kuzeyinde 2'nci ayını bitiren savaşın acı neticeler doğurarak devam etmesini endişeyle takip ediyoruz. Böyle dönemlerde çocukların yüreklerindeki saf sevgiye, onların hayatımızı güzelleştiren gülüşüne, neşesine, dokunuşuna, her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Savaşları bitirmek, krizleri sona erdirmek için gösterdiğimiz gayretlerin en önemli motivasyonu çocuklardır. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır. Çocukların yürekleri tedirginliklerle değil, sevgiyle, coşkuyla, umutla çapmalıdır. Bu çocuklar korkunun pençesinde değil, huzurun kucağında uyumalıdır.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.