SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2021 20:08
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2021 20:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı yaparak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi yasama ve yürütme organlarımızın bile anayasa gereği işine karışamadığı yargımızı, bir grup büyükelçinin sigaya çekmesine tahammül edemeyiz." dedi.

Bugün Beştepe'de gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 saat 40 dakika süren toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Osman Kavala tartışmasını başlatan 10 büyükelçinin ortak çağrısı ve gelişen olayları değerlendirdi. Erdoğan, "Kendi yasama ve yürütme organlarımızın bile anayasa gereği işine karışamadığı yargımızı, bir grup büyükelçinin sigaya çekmesine tahammül edemeyiz." değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize dönük bühtandan geri dönüldü

Öte yandan, koronavirüs salgınıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Salgın döneminde fedakarlık yapan vatandaşlarımızın üzerlerine daha fazla yük binmemesi için gereken tedbirleri almakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.