SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 10:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantının ana gündem maddesi, Rusya’nın topyekun işgal ve saldırı girişiminde bulunduğu Ukrayna’daki savaş başta olmak üzere ekonomi ve iç gelişmeler ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Ukrayna-Rusya Savaşı başta olmak üzere uluslararası gündemdeki konular ele alınacak. Bu hususta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü diplomatik hamleler ele alınarak, her iki ülke liderinin de kalıcı barışı sağlamak için yürütülen diplomatik çabalar değerlendirilecek.

DIŞ POLİTİKADA AZERBAYCAN-ERMENİSTAN BARIŞ SÜRECİ

Öte yandan, kabinenin gündeminde, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış süreci, NATO üyesi ülkelerle sanayi konusunda atılacak adımlar ile Suriye ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler konuşulacak.

FİYAT ARTIŞININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN YENİ ADIMLAR

Söz konusu toplantıda iç gelişmeler hakkında terörle mücadele ve ekonomi ele alınacak. Terörle mücadele yaz için atılacak adımlar değerlendirilecek. Bunun yanı sıra ülkedeki fiyat artışlarının önüne geçilmesi önemli başlıklar arasında olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası yapacağı “Millete Sesleniş” konuşması ile kabine gündemini kamuoyu ile paylaşacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.