SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gündem Yunanistan tacizi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gündem Yunanistan tacizi

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2022 09:28
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2022 09:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gündem Yunanistan tacizi

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, bugün Beştepe'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek. Toplantıda iç politikada ekonomi ve sosyal konut projeleri, dış politikada ise Yunanistan'ın Ege ve Doğu Akdeniz'deki tacizleri ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün iç ve dış politikayla Beştepe'de toplanacak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak kabine toplantısında iç politikada ekonomi ve artan enflasyon ele alınırken, dış politikada Yunanistan'ın Ege adalarına tacizi gündeme gelecek.

İÇ POLİTİKA VE EKONOMİ ELE ALINACAK

Toplantıda enflasyon artışındaki son gelişmeler için atılacak yeni adımlar değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Eylül'de açıklayacağı sosyal konut projeleri de toplantının gündem maddeleri arasında yer alıyor. Toplantıda söz konusu projeye yönelik hedefler belirlenecek.

TOPLANTININ ANA GÜNDEMİ YUNANİSTAN TACİZİ

Dış politikadaki en önemli gündem maddesi Yunanistan'ın Ege ve Doğu Akdeniz'deki tacizleri masaya yatırılacak. Erdoğan gelecek günlerde ikili görüşmeler gerçekleştirmek üzere resmi ziyaretlerde bulunacak. Erdoğan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ı kapsayan Balkan turuna çıkacak. Ardından Erdoğan; Özbekistan'da Şangay Beşlisi toplantısında bulunacak. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kuruluna seslenecek Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ziyaret gerçekleştirecek. Toplantıda Erdoğan'ın diplomasi trafiği görüşülecek.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ulusa seslenmesi bekleniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.