SON DAKİKA
Hava Durumu

Donbas’ta bir Ukraynalı asker hayatını kaybetti

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2021 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2021 16:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Donbas’ta bir Ukraynalı asker hayatını kaybetti

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’ta, bölgeyi işgal altında tutan Rusya destekli silahlı güçlerin saldırısı sonucu bir Ukraynalı asker hayatını kaybetti ve bir asker yaralandı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesini işgal altında tutan Rusya destekli silahlı güçler, Ukrayna birliklerine saldırmaya devam ediyor. Ukrayna ordusundan bu sabah yapılan açıklamada, işgalci güçlerin, son bir gün içinde düzenlediği saldırılar sonucu bir Ukraynalı asker yaşamını yitirdiği ve bir asker yaralandığı duyuruldu. Açıklamada, işgalci güçlerin, 27 Ekim’de, 122 mm topçu, 120 mm havan, çeşitli bomba atar sistemleri, büyük kalibreli makineli tüfekler ve hafif silahları kullanarak Ukraynalı birliklerine 15 saldırı düzenlediği aktarıldı.

UKRAYNA ORDUSU İLK KEZ BAYRAKTAR TB2'LERİ KULLANDI

Bilindiği gibi, Ukrayna ordusuna ait Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA), 26 Ekim'de, ilk kez Donbas bölgesini işgal altına alan Rusya destekli silahlı güçlere karşı kullanıldı. Türkiye tarafından üretilen SİHA’lar, işgalci güçlere ait D-30 obüs sistemini vurdu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.