SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan-Aliyev görüşmesi: Azerbaycan halkına başsağlığı mesajı

Erdoğan-Aliyev görüşmesi: Azerbaycan halkına başsağlığı mesajı

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2022 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2022 11:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan-Aliyev görüşmesi: Azerbaycan halkına başsağlığı mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Cumhurbaşkanı Aliyev'e, Ermeni provokasyonunda şehit olan 50 şehidin yakınlarına ve Azerbaycan halkına taziye mesajını iletti.

Ermenistan, 13 Eylül'de Azerbaycan'ın sınırı Daşkesen, Kelbecer ve Laçin sınırına havan topu ve Kalibr füze ile saldırdı. Saldırının ardından 50 Azerbaycan Türkü asker şehit düştü. Azerbaycan'dan gelen resmi açıklamalara göre, Ermenistan'ın provokasyon eylemleri devam ederken Azerbaycan saldırılarına karşı mücadele ediyor.

ERDOĞAN TAZİYE MESAJI İÇİN ALİYEV'İ ARADI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i arayarak taziye mesajlarını iletti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mevkidaşı Aliyev'e, şehit yakınlarına ve Azerbaycan halkına taziye mesajları ilettiği bilgisi paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziye mesajından dolayı teşekkürlerini iletti.

Erdoğan, Türkiye'nin kardeş Azerbaycan'ın yanında olduğunu belirtti. Aliyev ise, Azerbaycan'ın da Türkiye'nin yanında olduğunu ifade ederek görüşmede ortaklık ve dayanışmanın önemine değindi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.