SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan: Nükleer savaşa gitmenin bedeli felaket, referandum endişe verici

Erdoğan: Nükleer savaşa gitmenin bedeli felaket, referandum endişe verici

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 11:31
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 11:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan: Nükleer savaşa gitmenin bedeli felaket, referandum endişe verici

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında Rusya'nın nükleer savaş tehdidiyle ilgili sorulan soruya "Bir nükleer savaşa gitmenin bedeli, faturası bir felaket. Bunu bırak konuşmayı, düşünmemek gerekiyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'nın işgal edilen bölgelerinde hukuksuz bir şekilde sözde referandum yapan Rusya'nın kararını da "endişe verici" buldu.

Ukrayna'daki savaşı tırmandıran Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in nükleer savaş tehdidi dünyada yankı uyandırıyor. Ukrayna-Rusya Savaşının başından bu yana arabuluculuk rolüyle diplomasi masasına çağrı yapan Türkiye son gelişmeleri titizlikle takip ediyor.

"REFERANDUM KARARI DAHA ENDİŞE VERİCİ"

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında, Putin'in nükleer savaş tehdidiyle ilgili sorulan soruya sert bir eleştiride bulunarak yanıt verdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir nükleer savaşa gitmenin bedeli, faturası bir felaket. Bunu bırak konuşmayı, düşünmemek gerekiyor. Bunları zaten hiç gündeme getirmeden diplomasi yoluyla çözmek işin en isabetli adımı olacaktır. Ukrayna'nın işgal altındaki bazı bölgelerindeki referandum kararı daha endişe verici. Diplomasi çabalarını zora sokuyor. Burada bir ilhak olabilir. Tanıdığım Sayın Putin kafasına bir şeyi koyduysa yapar" yanıtını verdi.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin 21 Eylül'de dünyayı nükleer silahla tehdit ederek “Gerekirse elimizde olan tüm imkanları kullanırız bu bir blöf değildir” demişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.