SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan, Zelenskıy ile telefon görüşmesinde Putin ile toplantı önerisini yineledi

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2022 09:21
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2022 09:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan, Zelenskıy ile telefon görüşmesinde Putin ile toplantı önerisini yineledi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, dün telefonda gündemdeki müzakere konusunu görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede liderler düzeyinde bir toplantı için talebini yineledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 31 Mart 2022 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna ve Rusya heyetleri arasında İstanbul'da yürütülen müzakere sürecine ilişkin konular ele alındı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Türkiye'ye görüşmeye ev sahipliği yapmasından dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Resim

Görüşmesiyle ilgili sosyal medya hesabından Ukraince ve İngilizce açıklama yapan Zelenskıy, barışa doğru atılacak adımlar konusunda mutabık kalındığını söyleyerek, Ukrayna’nın güvenliğinin garantörü olmaya hazır olduğu için Türkiye’ye teşekkür ettiklerini ifade etti.

Zelenskıy paylaşımında, “Ukrayna’nın gerçek dostu Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme daha yaptık. İstanbul’daki heyet müzakerelerinin üst düzey organizasyonuna dikkat çekti. Barışa doğru atılacak adımlar konusunda mutabık kalındı. Türkiye’ye devletimizin güvenliğinin garantörü olmaya hazır olduğu için teşekkür ederiz!” diye kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.