SON DAKİKA
Hava Durumu

Ermeniler, Türkiye yazısına tahammül edemedi

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 13:12
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 14:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ermeniler, Türkiye yazısına tahammül edemedi

Ermenistan sınırında bekletilen Türk tırlarındaki "Turkey" yazısı Ermenistan polisleri tarafından Türk şoförlerine zorla sildirildi. Yayımlanan görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Ermenistan sınırında Baki isimli Türk şirketinin tırı Ermeni polisler tarafından durduruldu. Sınırda bekletilen Türk tırlarındaki "Turkey’’ ibaresi Ermeni polisleri tarafından sildirildi. Ermeni polisleri tarafından Turkey yazısının sildirildiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Tespit edilen görüntülerde Ermeni polisinin ülkeden geçen Türk tırlarını durdurarak tırların üzerinde yer alan "Turkey" ibaresinin Türk şoförlere sildirdiği ortaya çıktı.

Ermenilerin Türklere karşı nefret ve kini yüzyıllar geçse de taviz vermiyor. Karabağ ve Laçin Savaşında Azerbaycan Türk askerleri tarafından tarihi bir bozguna uğrayan Ermeniler, mağlubiyetin acısını Türk düşmanlığını daha da artırarak çıkarmaya çalışıyor.

Türk devleti ise Ermenilerin kin ve nefreti karşısında sağduyusunu korumaya devam ederek ve bunun bir göstergesi olarak cumhuriyet tarihinde ilk kez Ermeni kökenli bir vatandaşı kaymakam olarak atamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.