SON DAKİKA
Hava Durumu

Gürcistan'da yerel seçimlerde oy verme işlemi tamamlandı

Gürcistan'da yerel seçimlerde oy verme işlemi tamamlandı

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2021 15:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2021 15:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gürcistan'da yerel seçimlerde oy verme işlemi tamamlandı

Gürcistan'da ülke genelinde seçmenler yerel seçimlerin ikinci turu için dün 08:00-20:00 saatleri arasında sandığa gitti. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar kapandı ve oyların sayımına başlandı.

Gürcistan yerel seçimlerinde ikinci tur  için oy verme işlemleri tamamlandı sandıkların kapanmasıyla birlikte televizyon kanallarında sandık sonuç grafikleri yayınlanmaya başladı.

Gürcistan'da iktidar partisi yerel seçimlerin ikinci turu öncesi son kez  meydanlara indi İKTİDAR PARTİSİ YARIŞI ÖNDE GÖRÜNÜYOR

Tiflis’in mevcut belediye başkanı ve aynı zamanda iktidar partisinin adayı olan Kakha Kaladze, İmedi TV’ verilerine göre oyların yüzde 57,2’sini almış durumda. Yine ülkenin Batum, Kutaisi, ve Rustavi gibi önde gelen şehirlerin sandık sonuçlarında da iktidar partisi önde gidiyor.

Mtavari TV'nin yayımladığı verilere göre ise ana muhalefet partisi olan Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı ve Tiflis Belediyesi Başkanı adayı Nika Melia yüzde 51 oy oranına sahip. Ayrıca Mtavari TV'de yayınlanan seçim sonuçlarına göre Batum, Zugdidi, Kutaisi ve Rustavi şehirlerinde de  muhalefetin adayların seçimlerde önde oldukları açıklandı.

Ana muhalefet lideri Nika Melia, partisinin merkezinde gerçekleştirdiği açıklamada gazetecilere, muhalefetin bu seçimlerde galibiyetle çıktığını söyledi. Hükümeti bu sonuçları kabul etmeye çağıran Melia iktidar partisinin seçmenlere yönelik şiddet kullanma iddiasını diile getirerek destekçilerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Gürcistan Merkez Seçim Komisyonunca, mesai saatleri içinde ilk resmî sonuçları açıklaması bekleniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.