SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgal altındaki Kırım'ın Yedi Kuyu bölgesinde problemler bitmek bilmiyor

İşgal altındaki Kırım'ın Yedi Kuyu bölgesinde problemler bitmek bilmiyor

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2019 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2019 11:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgal altındaki Kırım'ın Yedi Kuyu bölgesinde problemler bitmek bilmiyor

İşgal altındaki Kırım’ın Kremlin kontrolü altındaki Parlamentosunun sözde milletvekili Aleksandr Şevçenko 30 Ekim 2019'da konuştuğu toplantıda Kırım’ın Yedi Kuyu (Lenino) bölgesindeki sorunlardan bahsetti. Sözde milletvekilinin gündeme getirdiği sorunlar, bir anlamda yarımada işgalden kaynaklanan sıkıntıları da ifşa etti.

Şevçenko’nun söylediğine göre bölgede ciddi uzman doktoru ve sağlık ocağı eksikliği bulunuyor.

Sözde Kırım Parlamentosunun basın servisinin aktardığına göre milletvekili, "Hedef programı çerçevesinde bölgede Sağlık Doğum Ocaklarının kurulması  planlanıyor. 37 Sağlık Doğum ocağı ve 11 ambulans aracı bakım istiyor" iddiasında bulundu.

SUSUZLUK VE YOL SORUNLARI BAŞI ÇEKİYOR

Ayrıca Şevçenko, Yedi Kuyu bölgesinde su sorunun da olduğunu bildirdi. Bazı köylerde merkezi su sisteminin mevcut olmadığını söyleyen sözde milletvekili, 15 köyde bölge halkının tatlı suya su arabaları aracılığıyla ulaştığını ifade etti.

Ayrıca, sözde milletvekili bölgedeki yol sorunlarından da bahsetti.

Şevçenko, "Bazı köyler yağmurlu dönemlerde merkezden kopmuş halde bulunuyorlar. Çünkü köylerine merkez yolunu takip eden sadece bir tren gidiyor. Bu sorunu çözmek için Rusya Federal Bütçesinden para alımı planlanmaktadır" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.