SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalciler, Kırım'daki doktorları ve sağlık personellerini, Donetsk ve Lugansk'a sevk etmek istiyor!

İşgalciler, Kırım'daki doktorları ve sağlık personellerini, Donetsk ve Lugansk'a sevk etmek istiyor!

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 02:47
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 02:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalciler, Kırım'daki doktorları ve sağlık personellerini, Donetsk ve Lugansk'a sevk etmek istiyor!

Kırım'ın işgalci yönetimi, yarımadadaki sağlık personelini sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'ne göndermek üzere harekete geçti. İşgalci yönetim, buradaki bazı personelleri, Ukrayna'yı topyekun işgal girişiminde bulunan Rus ordusuna tıbbi destek için gönderecek.

Rus işgali altındaki Kırım'daki sözde yönetimin, Kırım'daki sağlık personelinin Ukrayna'nın doğusuna göndermeye hazırlandığı öğrenildi. Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilciliği, Kırım'daki işgalci yönetimin, doktorları ve saplık personellerini Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a gitmeye zorladığını bildirdi. Ukrayna ordusu karşısında ağır kayıplar veren işgalci Rus ordusunun, Donetsk ve Lugansk'ta Ukrayna pozisyonlarına saldırı hazırlığında olduğu biliniyordu.

UKRAYNA'DAN İŞGAL ALTINDAKİ KIRIM'DAKİ SAĞLIK PERSONELLERİNE ÇAĞRI

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilciliği, Kırım'daki sağlık personellerine, işgalci yönetimin zorlamalarına karşı hiçbir adım atılmaması ve Rusya'nın savaş suçlarına ortak olunmaması yönünde çağrı yaptı.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilciliği İŞGALCİ RUSYA, KIRIMDA’Kİ DOKTORLARI, KENDİ YARARINA KULLANACAK

Kırım Temsilciliği, “Rusya Federasyonu, Müşterek Kuvvetler harekatı alanındaki durumun tırmanmaya devam etmesi durumunda ağır kayıplara uğrayacağını anlıyor ve geçici olarak işgal altındaki Donetsk ve Lugansk'ta acil sağlık tesisleri sağlamaya çalışıyor. Burada yaralı Rus askerlerine tıbbi bakım sağlamak için nitelikli personelleri çalıştırmak istiyorlar. Elbette, onların tek amacı, sizi kendi devletinize karşı savaşa dahil etmektir. Bilgi ve tecrübenizi saldırgan devletin ordusunun yararına, Rus işgalci askerlerini kurtarmak için kullanmaktır” ifadesini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.