SON DAKİKA
Hava Durumu

Japonya, Ukrayna'ya 100 milyon dolarlık daha insani yardım sağlayacak

Japonya hükumeti, işgale karşı mücadele eden Ukrayna'ya ve savaş mağdurlarını kabul eden komşu ülkelere yönelik yüz milyon dolar değerinde ek acil insani yardım sağlama kararı aldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2022 16:50
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2022 16:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Japonya, Ukrayna'ya 100 milyon dolarlık daha insani yardım sağlayacak

Japonya hükumeti, Rus işgaline karşı mücadele eden Ukrayna'ya ve savaş mağdurlarını kabul eden komşu ülkelere yönelik 100 milyon dolar değerinde ek acil insani yardım sağlama kararı aldı.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları devam ederken, Japonya hükumeti, 5 Nisan 2022 tarihinde Ukrayna'ya ve savaş mağdurlarını kabul eden komşu ülkelere yüz milyon dolar değerinde ek acil insani yardım sağlama kararı aldığını açıkladı.

Japonya'dan gidecek bu yardımların; tıp ve ilk yardım, geçici barınakların inşası, günlük ihtiyaçlar ve yiyecekler haricinde, Ukrayna'nın tarım üretiminin canlandırılması ve Rus saldırısından kalan patlamamış mayınların ve kalıntıların temizlenmesi için harcanacağı bildirildi.

JAPONYA DAHA ÖNCE 100 MİLYON DOLARLIK İNSANİ YARDIM SAĞLAMIŞTI

Japonya hükumeti ilk olarak 11 Mart'ta, Ukrayna'ya destek olmak amacıyla 100 milyon dolarlık acil insani yardım sağlama kararı almıştı. 24 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen G7 zirvesinde de Japonya Başbakanı Fumio Kişida, 100 milyon dolarlık ek destek vermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.