SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus saldırıları sonucu Ukrayna'da 176 çocuk hayatını kaybetti!

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2022 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2022 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus saldırıları sonucu Ukrayna'da 176 çocuk hayatını kaybetti!

Rusya’nın başlattığı savaş nedeniyle Ukrayna’da çocuklar ölmeye devam ediyor. Rus işgalcilerin saldırıları sonucu, 24 Şubat 2022’den bu yana Ukrayna'da 176 çocuk hayatını kaybetti.

Ukrayna’da, işgalci Rus ordusunun saldırılarının bilançosu her geçen gün ağırlaşıyor. Ukrayna Başsavcılığı bugün yaptığı açıklamada, Rusya’nın saldırıları nedeniyle 176 çocuğun hayatını kaybettiğini, en az 324 çocuğun yaralandığı duyurdu. Açıklamada, bu sayıya işgal altında bulunan ve aktif çatışmaların  devam ettiği bölgelerde hayatını kaybeden çocukların henüz dahil edilmediği çünkü ilgili bölgelerde incelemelerin yapılmasının şu an imkansız olduğu belirtildi.

RUS ASKERLERİ SİVİLLERİ ACIMASIZCA KATLEDİYOR

Açıklamada, Rusya’nın dün binlerce kişinin tahliye edilmesini beklediği Kramatorsk’taki tren istasyonuna gerçekleştirdiği saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 14 çocuğun yaralandığı ifade edildi.

Ayrıca açıklamada, “Kıyiv bölgesinde Gostomel yakınlarında çocuklu ailenin aracına ateş açıldı. Çocuk bir yaşındaydı. Harkiv bölgesinde İzyum yakınlarında işkence edilmiş ve ateşe verilmiş 3 insanın cesedi bulundu. Cesetlerden birinin çocuğa ait olduğu tespit edildi.” diye bildirildi.

UKRAYNA’DA 84 EĞİTİM KURUMU TAMAMEN YIKILDI

Diğer yandan açıklamada, Rus ordusunun bombardımanlarında 928 eğitim kurumunun hasar gördüğü, bunlardan 84’ünün tamamen yıkıldığı bilgisine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.