SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'da bir üst düzey yetkili daha intihar etti

Rusya'da bir üst düzey yetkili daha intihar etti

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 16:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'da bir üst düzey yetkili daha intihar etti

Rusya Demiryolları şirketinin yan kuruluşlarından biri olan Dijital Lojistik şirketinin İletişim Müdürü Pavel Pçelnikov’un intihar etti.

Rusya’da üst düzey yetkilileri gizemli bir şekilde ölmeye devam ediyor. Rusya’nın en büyük özel petrol şirketi Lukoil’in Başkan Yardımcısı Ravil Maganov ölümünün ardından Rusya Demiryolları şirketinin yan kuruluşlarından birinin üst düzey yetkilisi olan Pavel Pçelnikov’un, dün sabah Moskova’daki evinin balkonunda kendini vurarak intihar ettiği bildirildi.

52 yaşındaki Pçelnikov’un intihar etme sebepleri henüz bilinmiyor. Pçelnikov, 2022'nin başından bu yana intihar eden 7. Rus üst düzey yöneticisi oldu.

RUSYA’DAKİ ÖLÜMLER DİKKAT ÇEKİYOR

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşın başından bu yana oligarkların gizemli ölümü tüm dünyada dikkat çekiyor. Rusya’nın en sık kullandığı suikast planlarından birinin intihar olduğu gözlemleniyor.

Ukrayna’daki saldırılarını sürdüren Rus yönetimi, savaşta ciddi bir başarı kaydedemedi. Bunun yanı sıra pek çok ülkeden yaptırımlarla yüz yüze gelen Rusya, petrol ve doğal gaz ihracatını keserek en büyük gelir kaynağından yoksun kaldı. Ukrayna’ya savaş başlatmasıyla eleştirilerin odağı haline gelen Rusya Devlet Başkanı Putin’in acımasız yöntemleri akılları karıştırıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.