SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'dan başkent Kıyiv'in Brovarı bölgesine hava saldırısı

Rusya'dan başkent Kıyiv'in Brovarı bölgesine hava saldırısı

Haber Giriş Tarihi: 17.04.2022 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 17.04.2022 10:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'dan başkent Kıyiv'in Brovarı bölgesine hava saldırısı

İşgalci Rus birlikleri, bu sabah saatlerinde Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’in Brovarı bölgesine saldırdı. Brovarı Belediye Başkanı İgor Sapojko ise patlamaya dair açıklamada bulundu. Brovarı’ya füze ile saldıran Rus birliklerinin altyapı sistemine zarar verdiğini aktaran Sapojko, “Elektrik, su,kanalizasyon kesintileri olabilir” dedi.

Ukrayna-Rusya Savaşının 53’üncü gününde işgalci Rus birlikleri Ukrayna’nın başkenti Kıyiv bölgesine füze saldırısı gerçekleştirdi. İşgalciler, Kıyiv’deki Brovarı bölgesindeki altyapı sistemine saldırdı.

Brovarı Belediye Başkanı İgor Sapojko (Igor Sapozhko) söz konusu patlamaya ilişkin sosyal medya hesabından video mesaj yayımladı. Sapojko, “Bu sabah topluluğumuzdaki bir dizi altyapı tesisine giriyoruz. Lütfen sakin olun. Elektrik, su, kanalizasyon kesintileri olabilir. Tüm hizmetler yoğun bir şekilde çalışıyor” bilgisini verdi.

Brovarı'daki patlamanın sebep olduğu altyapı sorununa ilişkin Sapojko, “Kamu hizmetleri ve altyapı tesislerini bugün restore etmek için mümkün olan her şeyi yapacak” dedi.

İşgalci Rus birlikleri dün sabah saatlerinde yine başkent Kıyiv’e saldırmıştı. Kıyiv Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko, kentin Darnıstkıy semtinin zarar gördüğünü bildirmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.