SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Dinyester Halici üzerindeki köprüyü ikinci kez füzeyle vurdu

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2022 11:07
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2022 11:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Dinyester Halici üzerindeki köprüyü ikinci kez füzeyle vurdu

Rusya, Ukrayna'nın Odesa bölgesine bulunan Dinyester Halici üzerindeki köprüyü hedef aldı. Rus işgal güçleri, dün ve bugün köprüye füze attı.

Rus ordusu, Odesa bölgesinde bulunan Dinyester Halici üzerinden geçen köprüyü bu sabah ikinci kez füzeyle vurdu. Köprüye yönelik ilk saldırı dün öğleden sonra yapılmıştı. Odesa Askeri İdaresi Sözcüsü Sergiy Bratçuk, bu sabah yaptığı açıklamada, Rusya’nın Dinyester Halici üzerindeki köprüyü ikinci kez vurduğunu teyit ederek, “Köprü yıkıldı.” ifadelerini kullandı.

Rus ordusunun dün köprüye düzenlediği saldırıda köprü hasar almıştı ancak birkaç saatlik çalışmaların ardından köprü yine trafiğe açılmıştı.

ARESTOVİÇ: RUSYA'NIN BİR İNDİRME OPERASYONU PLANLADIĞINI TAHMİN EDEBİLİRİZ

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Danışmanı Oleksiy Arestovıç, Rus yetkililerin Moldova’da Rusya yanlısı ayrılıkçıların işgalindeki Transdinyester’e karadan bir koridorun açılması konusunda yaptığı açıklamalarına dikkat çekerek Dinyester Halici üzerindeki köprüye düzenlenen saldırıyı şu şekilde yorumladı:

“Açıkça görünüyor ki, bu saldırı birliklerimizi oraya transfer etme olasılığını durdurmak için yapıldı. Demek ki oraya bir indirme operasyonu yapacaklarını tahmin edebiliriz.”

RUSYA, KIRIM VE TRANSDİNYESTER’E KARADAN KORİDOR AÇMAK İSTİYOR

Rus General Rustam Minnekaev, Rusya’nın Ukrayna’nın güneyini kontrol altına alarak işgal altındaki Kırım’a ve Moldova’da Rusya yanlısı ayrılıkçıların işgalindeki Transdinyester’e karadan bir koridorun açacağını ileri sürdü.

Ukrayna’nın güneybatı sınırında yer alan, işgal altındaki Transdinyester bölgesi Moskova destekli bir hükumet tarafından yönetiliyor. Transdinyester’de Rus birlikleri konuşlanmış durumda.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.