SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Ukrayna'ya SİHA satılmasından duyduğu rahatsızlığını Tükiye'ye bildirdi mi?

Üst düzey bir türk bürokrat, Ukrayna'ya Bayraktar silahlı insansız hava aracı (SİHA) satılmasından ötürü Moskova'nın Ankara'ya şikayette bulunduğunu dile getirdi. Yanıt olarak donelerin özel bir şirket tarafından satıldığı ve alımların da savaştan önce yapıldığının söylendiğini belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2022 16:55
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2022 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Ukrayna'ya SİHA satılmasından duyduğu rahatsızlığını Tükiye'ye bildirdi mi?

Üst düzey bir Türk bürokrat, Ukrayna'ya Bayraktar silahlı insansız hava aracı (SİHA) satılmasından ötürü Moskova yönetiminin Türkiye'ye şikayette bulunduğunu dile getirdi. Rusya'nın, araçların donelerinin özel bir şirket tarafından satıldığı ve alımların da savaştan önce yapıldığı yanıtını aldığı belirtildi.

Yabancı basına açıklamalarda bulunan ve ismi gizli tutulan bir Türk bürokrat, "Ruslar, Ukrayna'ya drone satılmasından öfkeli ve zaman zaman şikayet ediyorlar. Eskiden de şikayetçilerdi, şimdi de" şeklinde konuştu. Türk bürokrat, Moskova'nın şikayetine yanıt olarak Türkiye'nin söz konusu araçların özel şirketler tarafından satıldığını ve Ukrayna'nın alımlarının da savaştan önce gerçekleştiğini belirttiğini ifade etti.

Türk savunma firması Baykar, Rusya'nın itirazlarına rağmen Ukrayna'ya insansız hava araçlarını sattı ve iki ülke arasında daha fazla ortak üretim konusunda Rusya'nın işgal saldırısından önce anlaşma imzalanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.