SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusyalı öğrencilere Stalin’in konuşmaları okutulacak

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2014 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2014 10:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusyalı öğrencilere Stalin’in konuşmaları okutulacak

Rusya Kültür Bakanlığı İşlerden Sorumlu Bölüm Başkanı Mihail Potapov, 2015 yılına kadar Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı'nın, Rusya tarihi ile ilgili önemli olan 100 dokümanın tam metinlerini hazırlayıp yayınlayacağını açıkladı.

Mihail Potapov, söz konusu dokümanların, okul ve üniversitelerde okuyan öğrencilere öğretilmesinin önerileceğini bildirdi.

Bu projenin Rusya tarihine ilişkin yanlış ve hatalı bilgileri azaltacağını savunan Potapov, ilgili belgelerin hem pratik derslerde hem de öğrencilerin kendilerini geliştirime sürecinde kullanılabileceğini kaydetti.

Bahsedilen dokümanların tam metnini öğrenmenin öğretmenlerin de profesyonel seviyesini yükselteceğini söyleyen Potapov, okutulacak belgelerin arasında SSCB lideri olan ve Kırım Tatarlarını sürgün eden Josef Stalin’in 3 Temmuz 1941 tarihinde yaptığı konuşmanın tam metninin de yer aldığını bildirdi.

Söz konusu metinlerin tümünin özel internet sayfasında yayınlanacağı ve metinlere yorum, bibliyografik bilgiler ve soruların ekleneceği belirtildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.