SON DAKİKA
Hava Durumu

Tavriya Üniversitesi ile Bandırma Üniversitesi arasında işbirliği

İki üniversite arasında işbirliği protokolleri imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tavriya Üniversitesi ile Bandırma Üniversitesi arasında işbirliği

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek, Rusya Kırım'ı işgal etmeden önce yarımadada faaliyet gösteren ve 1 Şubat 2016 tarihinde Kiev'de yeniden faaliyetlerine başlayan Vernadskiy Tavriya Milli Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Şimşek Tavriya Milli Üniversitesi Rektörü Volodımır Kazarin ile görüşme gerçekleştirdi.

Bandırma Üniversitesinden yapılan açıklamada, Şimşek’in ziyareti sırasında iki üniversite arasında yapılan görüşmeler sonucunda Erasmus, Mevlana ve karşılıklı eğitimsel işbirliği protokollerinin imzalandığı belirtildi.

Ayrıca görüşme sırasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin tanıtımı da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kazarin, iki üniversite arasındaki işbirliği ile iki ülkenin bilimsel ilişkilerine çok önemli bir katkı yapılacağını ifade ederek çöyle konuştu:

“Tavriya Üniversitesi Türk-Ukrain bilimsel işbirlikleri için hazır bir zemin niteliği taşıyor. Biz Türk üniversiteleri ile her türlü bilimsel işbirliğine hazırız. Üniversitemiz, Kırım kökenli bir üniversite olması itibarıyla bir Türk üniversitesi de sayılır. Okulumuzun tarihinde birçok Kırım Türkü hocamız yer almaktadır. İmzalamış olduğumuz bu anlaşma ile karşılıklı öğretim görevlisi ve öğrenci hareketliliğini bir an önce başlatmayı istiyoruz.”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi adına görüşmeye katılan Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak bugün imzalamış olduğumuz işbirliği anlaşmalarından dolayı çok mutluyuz. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Süleyman Özdemir Bey, üniversitemizin uluslararasılaşma çalışmalarına büyük bir önem vermektedir. Bu bağlamda imzalamış olduğumuz anlaşmalar ile üniversitemizin uluslararası arenadaki tanınırlığını daha da arttıracağımızı düşünüyoruz. Taurida Üniversitesi ile işbirliğimizin ilk adımı olarak üniversitemizde bir kitap toplama kampanyası başlatacak ve kitapları Kiev’e göndereceğiz. Oluşturacağımız Türkçe kütüphane hem Taurida Üniversitesi öğrencilerine hem de tüm Kievlilere hizmet edecek. Ayrıca bu güzel gelişmeler için gerekli irtibatları kuran Kiev Yunus Emre Enstitüsü’ne ve kıymetli müdürü Dr. Ender Korkmaz’a da üniversitemiz adına en içten duygularımla teşekkür ediyorum.”

Görüşme karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.