SON DAKİKA
Hava Durumu

TİKA, savaş mağduru Ukraynalılar için Kırım Tatar Milli Meclisine yardım aracı bağışladı

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği ve TİKA Ukrayna Program Koordinatörlüğü, Rus saldırıları altındaki Ukrayna halkına ve Kırım Tatarlarına destek vermeye devam ediyor. TİKA Ukrayna Ofisi, Ukraynalı savaş mağdurları için Kırım Tatar Milli Meclisine yardım aracı bağışladı. Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve TİKA Ukrayna Koordinatörü Cüneyt Esmer, QHA'ya söz konusu yardımları değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2022 21:29
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2023 23:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TİKA, savaş mağduru Ukraynalılar için Kırım Tatar Milli Meclisine yardım aracı bağışladı

Ayyıldız Huri Kaptan/QHA ANKARA

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği ile Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Rus saldırıları altındaki Ukrayna'da can güvenliği tehlikesi yaşayan sivillere yönelik yardımlarını savaşın ilk günü olan 24 Şubat'tan bu yana sürdürüyor. Kırım Haber Ajansı (QHA), Ukraynalı sivillere yönelik yapılan yardımlar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Türkiye Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere 16 Eylül 2022 tarihinde QHA'nın sorularını yanıtladı. Büyükelçi Güldere, "Türkiye, savaştan etkilenen Ukrayna halkına ve Kırım Tatar kardeşlerimize sahip çıktı. Yardıma muhtaç kardeşlerimizi Türkiye'ye tahliye ettik" ifadelerini kullandı.

TİKA, KTMM'YE YARDIM ARACI BAĞIŞLADI

TİKA ile iş birliği içinde yardım yapıldığını belirten Büyükelçi Güldere, TİKA'nın yardım kolileriyle doldurduğu aracı, Kırım Tatar Milli Meclisine (KTMM) bağışlandıklarını belirtti.

"ÇALIŞMALARIMIZA YENİ PROJELERLE DEVAM EDECEĞİZ"

Öte yandan TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Cüneyt Esmer de QHA'ya açıklamalarda bulundu. Türkiye Kıyiv Büyükelçiliği ile iş birliği içinde çalıştıklarını kaydeden Esmer, çalışmalara yeni projelerle devam edeceklerini dile getirdi. Ayrıca Esmer, Kırım Tatar Milli Meclisine ve Kırım Tatar Milli Varlık Fonuna yardım gönderdiklerini kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.