SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk sanatçılardan Sofya’da sergi

Türk sanatçılardan Sofya’da sergi

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2019 20:31
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2019 20:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk sanatçılardan Sofya’da sergi

Türk sanatçıların seramik, resim ve heykel alanındaki çalışmalarının yer aldığı "Anadolu Uygarlıkları ve Göbeklitepe'den İzler" sergisi Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da açıldı.

Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği organizasyonunda ve Türkiye Kültür Bakanlığı desteğiyle düzenlenen sergi, Sofya'da bir otelde sanatseverlerle buluştu.

AMACIMIZ GÖBEKLİTEPE’Yİ TANITMAK

Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy, yaptığı açıklamada, "Amacımız Göbeklitepe Yılı olması vesilesiyle Göbeklitepe'yi de tanıtmak ve aynı zamanda Cumhuriyet Bayramı'mızın olduğu bu güzel haftayı böyle güzel etkinliklerle kutlamak. Bulgar dostlarımızla ve tabiatıyla soydaşlarımızla olmaktan çok mutluyuz." diye konuştu.

22 SANATÇI SOFYA’YA GELDİ

Serginin küratörü Siret Uyanık da serginin İstanbul ve Ankara'dan sonra Sofya'ya geldiğini belirterek, "22 sanatçı, Anadolu'dan, eşsiz kültürel zenginliğe sahip ülkemizin topraklarından aldıkları ilhamla, çağdaş sanat yorumlarıyla eserler oluşturdular ve çok güzel bir koleksiyon hazırladık." ifadesini kullandı.

SERGİ 30 EKİM 2019'A KADAR AÇIK

Sergide, Türkiye'den sanatçıların Anadolu uygarlıkları ve Göbeklitepe'den esintiler içeren seramik, resim ve heykel alanında 23 çalışması yer alıyor. Bulgar ressam Peter Mitchev de eserleriyle sergiye konuk ressam olarak katılıyor. Sergi, 30 Ekim 2019'a kadar gezilebilecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.