SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkçe Yaz Okulu Kiev’de tanıtıldı

Türkçe Yaz Okulu programı16 Temmuz - 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin 31 şehrinde gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2018 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2018 12:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkçe Yaz Okulu Kiev’de tanıtıldı

Türkiye’nin 31 şehrinde gerçekleştirilecek Türkçe Yaz Okulu, Kiev Yunus Emre Enstitüsünde düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

24 Şubat günü yoğun katılımla gerçekleştirilen tanıtım toplantısına akademisyenler, Türkoloji öğrencileri ve Kiev Yunus Emre Enstitüsü kursiyerleri katıldı.

Toplantıda 16 Temmuz-12 Ağustos arasında gerçekleşecek olan ve katılımcılarının tüm masraflarının Yunus Emre Enstitüsünce karşılanacağı Türkçe Yaz Okulu ve Türkoloji Yaz Okuluna nasıl başvuru yapılacağı ayrıntıları ile anlatıldı.

 

Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında Enstitü her yıl onlarca ülkeden yüzlerce öğrenciyi Türkiye’de Türkçe öğrenmeye ve Türkiye’yi yakından tanımaya davet ediyor.

Türkçe Yaz Okulu programı, yurt dışında faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüleri ile dünyanın birçok ülkesinde Türkoloji bölümlerinde öğrenim gören misafir öğrencilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. İletişim dili olarak yalnız Türkçenin kullanıldığı bu büyük organizasyonda öğrenciler, hem Türkçe eğitimi alma hem de bulundukları ve ziyaret ettikleri şehirlerin öne çıkan tarihi ve turistik mekanlarını gezerek bölgenin kültürünü yerinde tanıma imkânı buluyorlar.  

Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkçe Yaz Okulu programı16 Temmuz - 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin 31 şehrinde gerçekleştirilecek.

Başvurular, 19 Şubat - 9 Mart 2018 tarihleri arasında http://turkceyazokulu.com/ adresinden yapılabileceği belirtildi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.