SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Güney Kore Parlamentosuna seslendi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Güney Kore Parlamentosuna hitap etti. Destek talebini yineledi ve Rusya'nın kendi kendine durmayacağını, buna zorlanması gerektiğini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 11.04.2022 18:41
Haber Güncellenme Tarihi: 11.04.2022 18:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Güney Kore Parlamentosuna seslendi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Güney Kore Parlamentosuna hitap ederek Ukrayna'ya destek talebini yineledi ve Rusya'nın saldırganlığının kendi kendine durmayacağını, buna zorlanması gerektiğini vurguladı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski), 11 Nisan 2022 tarihinde Güney Kore Parlamentosuna çevirim içi olarak hitap etti. Cumhurbaşkanı buradaki konuşmasında, Rusya'ya uygulanan yaptırımların yeterli olmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Ukraynalıların hayatta kalması için daha fazla yardımlara ihtiyaçları olduğunu belirtti.

MARİUPOL’DE ON BİNLERCE KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ!

Rus roketlerinin yüzlerce yerleşim birimlerinin altyapısına ciddi hasar verdiğini söyleyen Zelenskıy, en kötü durumun ise Mariupol’de olduğunu, kentte on binlerce kişinin öldürüldüğünü dile getirdi.

RUSYA, DAHA BÜYÜK BİR SALDIRIYA HAZIRLANIYOR!

Şehre gıda malzemelerinin giremediğini söyleyen Zelenskıy, Rusya'nın daha büyük bir saldırıya hazırlandığını ve şehre on binlerce asker yığdığını belirtti. Zelenskıy, ayrıca Rusya'nın kendi kendine durmayacağına, buna zorlanması gerektiğine vurgu yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.