SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Kırım Temsilciliği heyeti, Brüksel'de temaslarda bulundu

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Kırım Temsilciliği heyeti, Brüksel'de temaslarda bulundu

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2022 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2022 14:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Kırım Temsilciliği heyeti, Brüksel'de temaslarda bulundu

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) Daimi Temsilciliği yetkilileri Tamila Taşeva ve Mariya Tomak, Brüksel’e çalışma ziyareti düzenledi. Ziyaret sırasında, Rusya’nın Ukrayna’da gerçekleştirdiği savaş suçları ve Ukrayna’ya sağlanan insan yardım konusu ele alındı.

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) Daimi Temsilci Yardımcısı Tamila Taşeva ve Temsilciliğin Kırım Platformu Bölümü Başkanı Mariya Tomak resmi ziyaret ile Brüksel’de temaslarda bulundu. Ziyaret sırasında Taşeva ve Tomak, AB Dış Eylem Servisi temsilcileri, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü ile Avrupa Topluluğu İnsani Yardım Bürosu Genel Müdürleri ile bir araya geldi. 

Temsilcilikten ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Temsilcilik, Avrupalı ​​meslektaşlarına Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik geniş çaplı saldırganlığı bağlamında işgal altında bulunan Kırım'daki durum hakkında ayrıntılı olarak bilgi verdi. Ancak işgalden kurtarılan Kıyiv bölgesindeki yerleşim yerlerinde çekilen fotoğraflar yayınlandıktan sonra, her görüşme Rusya’nın Ukrayna’da korkunç savaş suçları işlediğini ve dünyanın bu kan dökülmesini durdurmak ayrıca Ukrayna'ya saldırganı kazanmaya yardım etmek zorunda olduğu vurgulanması ile başlıyordu.” denildi.

Bununla birlikte açıklamada, Avrupa Topluluğu İnsani Yardım Bürosu Genel Müdürü ile yapılan görüşmede Ukrayna’ya insani yardımın sağlanma konusunun ele alındığı belirtildi. Avrupa Birliğindeki tüm kurumlardan destek mesajları aldıklarını belirten Temsilcilik, “Bunun için minnettarız ama AB’nin Ukrayna’ya etkili silah sağlamasını ve Rusya’ya karşı daha sert yaptırımların uygulayacağını bekliyoruz.” diye vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.