SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Kırılo Tımoşenko: Yerinden edilmiş vatandaşlarımız için 600 bin daire yapılacak

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2022 12:29
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2022 12:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Kırılo Tımoşenko: Yerinden edilmiş vatandaşlarımız için 600 bin daire yapılacak

Ukrayna, savaştan etkilenerek yurdunu terk etmek zorunda kalan vatandaşlarına sahip çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Ofisi Kırılo Tımoşenko, “Yerinden edilmiş vatandaşlarımıza yaklaşık 600 bin daire sağlamayı planlıyoruz.” dedi.

Ukrayna, işgalci Rus ordusu tarafından tahrip edilen şehirlerin ve altyapı tesislerinin yeniden inşa edilmesi için hazırlıklara başlıyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, dün 27 Nisan 2022 tarihinde Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde, dost ve ortak ülkelerle birlikte işbirliği kapsamında, savaş sonrası ülkenin restorasyonu için hazırlıkların yapılması gerektiğini vurguladı. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kırılo Tımoşenko, savaştan etkilenen vatandaşların yurda dönüp kalabileceğine dikkat çekerek, “4 binden fazla daire hazır” dedi.

руйнація від війни: Житло для переселенців « Новини | Мобільна версія |  Цензор.НЕТ "VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TEMMUZ AYINA KADAR BİN 261 DAİRE, SONBAHARA KADAR DAHA 17 BİN 500 DAİRE HAZIR OLACAK"

Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kırılo Tımoşenko, “Bu yıl 53 binden fazla daire teslim etmeyi planlıyoruz. Bu aynı zamanda 180 bin sığınmacının ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Daireler mobilya ve gerekli su tesisatı ile birlikte hemen satın alınacaktır. 4 binden fazla daire şimdiden hazır, oraya sadece mobilyaların getirilmesi yeterlidir. Devlet olarak Temmuz ayına kadar bin 261 daire, sonbahara kadar 17 bin 500 daire daha hazır olacak.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Tımoşenko, yeni inşaat için 15 bölgenin seçildiğini ve başkent Kıyiv yönetiminin bu tür dairelerin inşasının yapılması için 306 milyar Grivna harcayacağının altını çizdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.