SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: 2008'de NATO'ya katılmamızın reddedilmesi büyük hataydı, bedelini ödüyoruz

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Almanya ve Fransa'nın 2008'de Ukrayna'nın NATO'ya katılmasına izin vermeme kararının stratejik bir hata olduğunu, bunun bedelini Ukrayna'nın ödediğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2022 18:36
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2022 18:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: 2008'de NATO'ya katılmamızın reddedilmesi büyük hataydı, bedelini ödüyoruz

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Almanya ve Fransa'nın 2008'de Ukrayna'nın NATO'ya katılmasına izin vermeme kararının stratejik bir hata olduğunu vurgulayarak bunun bedelini, Ukrayna'nın ödediğini söyledi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba (Dmytro Kuleba), 10 Nisan 2022 tarihinde, NBC'de haftada bir yayınlanan Amerikan televizyon haber/röportaj programının "Meet the Press Kuleba" bölümüne konuk oldu. Kuleba'nın burada yaptığı açıklamalarından en dikkat çekenlerden birisi, Ukrayna'nın NATO'ya üyeliği konusu oldu. Bakan Kuleba, Almanya ve Fransa'nın 2008'de ABD ve diğer müttefiklerin Ukrayna'yı dahil etme çabalarını reddetmesinin stratejik bir hata olduğunu vurguladı. "Şu an bunun bedelini ödüyoruz" diyen Kuleba "Bu hatanın bedelini ödeyen Almanya veya Fransa değil, Ukrayna oldu. NATO üyesi olsaydık, bu savaş olmazdı" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.