SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliğinden 23 Nisan mesajı: Her çocuğun güzel yüzündeki gülümsemenin eksik olmamasını diliyoruz

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2022 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2022 18:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliğinden 23 Nisan mesajı: Her çocuğun güzel yüzündeki gülümsemenin eksik olmamasını diliyoruz

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kutlama mesajında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözlerine yer veren büyükelçilik, "Çocukları en değerli hazinesi olarak gören Ukrayna da, her evladımızın kendini güvende hissetmesi ve geleceğe dair kaydı duymadan bomba sesleri ile uyanmaması için şu an mücadele etmeye devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Türk ulusal bağımsızlık ve egemenliğinin sembol tarihlerinden olan 23 Nisan 1920’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının açtığı Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün 102 yaşında. 1921 yılında alınan kararla 23 Nisan'ın, Milli Bayram olarak kutlanmasına karar verildi. Mustafa Kemal Atatürk ise bu bayramı, 23 Nisan 1929 tarihinde çocuklara armağan etti. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk ulusunun bağımsız yetkili organı olarak açılan TBMM’nin açılışının yıl dönümü olan bu tarih, her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözlerine yer vererek bir kutlama mesajı yayımladı. Büyükelçilik kutlama mesajında, Rus işgaline direnen Ukrayna'daki çocukların ülkenin geleceği için kıymetine dikkat çekerek şu ifadeleri paylaştı:

"Mustafa Kemal Atatürk, 'Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir' dedi. Çocukları en değerli hazinesi olarak gören Ukrayna da, her evladımızın kendini güvende hissetmesi ve geleceğe dair kaydı duymadan bomba sesleri ile uyanmaması için şu an mücadele etmeye devam ediyor."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.