SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov, Ramstein Hava Üssü'nde düzenlenen toplantıyı değerlendirdi

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2022 14:25
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2022 14:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov, Ramstein Hava Üssü'nde düzenlenen toplantıyı değerlendirdi

Almanya'nın Ramstein Hava Üssü'nde 40'tan fazla ülkenin savunma bakanlığı temsilcileri Ukrayna konulu toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov katıldı. Bakan Reznikov, “Bu koalisyonun ve toplantının amacı, sadece Kremlin'i dizginlemek için değil, aynı zamanda Rus zorbalığına son vermek içindir.” dedi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, 26 Nisan 2022 tarihinde Almanya'nın Ramstein Hava Üssü'nde 40'tan fazla ülkenin savunma bakanlığı temsilcilerinin yer aldığı “Ukrayna’ya Yönelik Savunma ve Güvenlik İstişare Grup Toplantısı”nın sonuçlarını özetledi. Bakan Reznikov, Ukrayna'nın Rus saldırganlığını püskürtmesine yardımcı olmak için 3 blok kısa vadeli kararını değerlendirdi.

Олексій Резніков про результати засідання оборонної антиросійської коаліції  понад 40 країн - Тверезий погляд BAKAN REZNİKOV’DAN KISA VADELİ 3 BLOK AÇIKLAMASI

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, birinci blokla ilgili, “Bu koalisyonun ve toplantının amacı, sadece Kremlin'i dizginlemek için değil, aynı zamanda Rus zorbalığına son vermek içindir. Bundan ötürü, Ukrayna’yı Savunmak için Danışma Grubu kuruldu. Bu grup kalıcı olarak çalışacak ve silah elde etmek için önemli süreçleri optimize edecek ve hızlandıracak, lojistiği iyileştirecek ve optimum koordinasyonu sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Bakan ikinci blok hakkında, Batı kalibrelerine ve teknolojisine geçme stratejik kararının, sonunda alınmış stratejik bir karar olduğuna dikkat çekerek, “155 mm Kundak Motorlu Topçu Sistemi  mühimmat alıyoruz. Bununla birlikte yavaş yavaş Ukrayna ordusu, NATO ülkelerinin ordularıyla tam olarak birlikte çalışabilecektir.” dedi.

Savunma bakanı, üçüncü sorun bloğu ile ilgili, “Ukrayna askerleri, bir süredir Batı ülkelerinin silahlarına alışmaya çalışıyor. Şimdi ise bu alanda eğitim programları büyütülecek. Bu arada, ilginç bir deneyimi aktarmak istiyorum: Batı ülkelerinin birinde test sahasında 155 mm Kundak Motorlu Topçu Sistemi kullanmak için eğitim gören askerlerimiz, ilk atışla hedefi vurdu. Daha sonra yabancı meslektaşlarına 155 mm Kundak Motorlu Topçu Sistemi kullanma yöntemini bilgisayar programını geliştirmelerinde yardımcı oldu.” ifadesine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.