SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Savunma Bakanlığı: İzyum'daki çok sayıda yerleşim yeri Rus işgalcilerden kurtarıldı

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2022 01:32
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2022 01:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Savunma Bakanlığı: İzyum'daki çok sayıda yerleşim yeri Rus işgalcilerden kurtarıldı

Ukrayna ordusu, Harkiv'e bağlı İzyum kenti yakınlarındaki birçok yerleşim yerini kurtardı. Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ordumuz, yoğun çatışmalar sonucunda İzyum'daki bir dizi yerleşim yerlerini kurtardı.” dedi. Bakanlık sözcüsü, en yoğun çatışmaların Slobojanskiy ve Donetsk bölgelerinde yaşandığını aktardı.

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık 18 Nisan 2022 tarihinde, Rus ordusuna karşı Ukrayna ordusunun mücadeleye devam ettiğini ve Ukrayna'nın Harkiv bölgesine bağlı İzyum kentindeki birçok köyün kurtarıldığını açıkladı. Sözcü Motuzyanık, Rus işgalcilerin Harkiv şehrini savunan Ukrayna birliklerine saldırı düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.

Росія вперше нанесла по Маріуполю бомбові удари дальніми бомбардувальниками  Ту-22Н3, - Мотузяник "RUS ORDUSU UKRAYNA DOĞUSUNA ODAKLANIYOR"

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık, “Ukrayna ordusu tarafından bir dizi yerleşimin yoğun çatışmalar sonucunda kurtarıldığını doğrulayabilirim. Daha fazla bilgi veremem, ancak Slobojanskiy istikametinde İzyum şehri ve çevresinin Rus birliklerinin en yoğun olduğu yerler olduğunu görüyoruz. İşgalciler, oradan doğuya bir saldırı geliştirmeye çalışacaklar. Sürekli doğuya odaklanıyorlar.” dedi.

Ayrıca Motuzyanık, en yoğun çatışmaların Slobojanskiy ve Donetsk operasyon bölgelerinde yaşandığını dile getirdi. İşgalci Rus birliklerinin Donbas'ı tamamen ele geçirmek için doğu operasyon bölgesindeki saldırı için birliklerin yeniden gruplandırılmasını neredeyse tamamladığını belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.